Dibër, Dorëzohen në Komisariatin e Policisë Dibër dy armë zjarri që mbaheshin pa leje.

Dibërdiber dorezim 1

Dorëzohen në Komisariatin e Policisë Dibër dy armë zjarri që mbaheshin pa leje.

Gjatë ditës së djeshme janë dorëzuar dy armë zjarri, konkretisht:

Një Kallashnikov  me dy karikatorë me fishekë.

Si dhe një Pushkë model 56.

Policia e Dibrës iu ka ardhur në ndihmë shtetasve në nevojë e atyre të pastrehë.

Po trajtohen me ushqim dhe fjetje në ambientet e  Komisariatit të Policisë Dibër.

Të gjithë inspektorët e policisë janë të shpërndarë në zonat që mbulojnë ku mbajnë kontakte të vazhdueshme me kryetarët e fshatrave dhe Administratorët e Njësive Administrative në të gjithë qarkun Dibër.

Policia Rrugore e mbështetur edhe nga Patrullat e Përgjithshme janë prezent në akset kryesore nacionale dhe akset që lidhen me njësitë administrative duke monitoruar lëvizjen e automjeteve si dhe për t'ju ardhur në ndihmë shtetasëve në nevojë si pasojë e borës dhe akullit.

Policia e Qarkut Dibër këshillon që të evitohen lëvizjet në akset rrugore të disa njësive Administrative ku prezenca e borës dhe e akullit është më e shtuar.

Për probleme emergjence  banorët të telefonojnë në numrin 129 dhe Policia do t'ju vijë menjëherë në ndihmë.

diber dorezim 1

diber dorezim 2

diber dorezim 3

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1