Krujë, Vjedhin bateritë e antenës celulare Vodafone.

Krujë, Vjedhin bateritë e antenës celulare Vodafone. 01kruje
Falë veprimeve hetimore të shpejta janë identifikuar dhe arrestuar autorët.
Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Krujë, në sajë të veprimeve hetimore të shpejta dhe të specializuara kanë arrestuar në flagrancë shtetasit :
•N. K., 23 vjeç, banues në Fushë-Krujë;
• A. C. 17 vjeç, banues në Krujë;
Shtetasit e mësipërm, më datë 29.06.2017, në vendin e quajtur"Mali i Krujës", në bashkëpunim me njëri-tjetrin dyshohet se kanë vjedhur bateritë e antenës celulare Vodafone.
Në cilësinë e provës materiale u gjetën dhe sekuestruan 6 bateritë e vjedhura.
MaterialetI kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprën penale"Vjedhja" në bashkëpunim parashikuar në nenin 134/ 2 të Kodit Penal.

01kruje1

Arkiva

Nentor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...