Mallakastër, Policia finalizon me sukses operacionin antidrogë të koduar "Koordinata"

Mallakastër, Policia finalizon me sukses operacionin antidrogë të koduar "Koordinata"(per video kliko mbi link) 13mallakaster

Sekuestrohen rreth 25 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Arrestohet në flagrancë poseduesi.

Në bazë të informacioneve të mara në rrugë operative dhe punës së mirëorganizuar nga Efektivët e Komisariatit të Policisë Mallakastër në bashkëpunim me Sektorin për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u bë i mundur finalizimi me sukses i operacionit të koduar "Koordinata".

Si rezultat i këtij operacioni u arrestua në flagrancë shtetasi:

-A. P, 37 vjeç, banues në fshatin Bejar, Mallakastër.

Arrestimi i shtetasit A.P, u bë pasi nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 25 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.

Materialet proceduriale i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.

13mallakaster1

13mallakaster2

13mallakaster3

Arkiva

Prill 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6