Berat Policia e Beratit, Plan Operacional për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

Policia e Beratit, Plan Operacional për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.(per video kliko mbi link) berat01

Monitorim nga ajri dhe toka.

Sot në qarkun e Beratit ka nisur monitorimi nga ajri me anë të helikopterit, për kontrollin e territorit.

Krahas monitorimit nga ajri, vijon kontrolli i imtësishëm i territorit nga toka.

Gjatë ditës së sotme u monitorua dhe u kontrollua zona e fshatrave: Osmëzezë, Sinjë, Plashnik, Tërpan dhe Roshnik.

Gjithashtu u monitoruan dhe kontrolluan edhe disa zona të rrethit të Skraparit.

Gjatë monitorimit dhe kontrollit të zonave me risk nuk u evidentua asnjë parcelë e kultivuar.

Operacioni i monitorim -kontrollit të territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike do vijojë edhe në ditët në vazhdim nga ajri dhe toka.

berat02

berat03

berat04

berat05

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1