Vijon operacioni "Laguna e Vilunit"

Vijon operacioni "Laguna e Vilunit" 05laguna

Në kuadër të procedimit nr.245 , viti 2014, në vijim të hetimeve të nisura nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve, në Drejtorinë Për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve në Policinë e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë për Krimet e Rënda Tiranë, dhe Drejtoritë e Policisë Tiranë, Gjirokastër dhe Vlorë, u finalizua Operacioni "Laguna e Vilunit".

Nga ana e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Policinë e Shtetit në bashkëpunim me Drejtoritë Vendore të Policisë Tiranë, Gjirokastër e Vlorë u organizua puna për mbajtjen në vëzhgim të shtëpive, ambjenteve, vendeve ku dyshohej që qëndronin personat e përfshirë.

Si rezultat i punës të deritanishme u arrit të arrestoheshin shtetasit:

A. RR., K.P., A. M., A. C.

Si dhe u shpallën në kërkim disa të tjerë ku po punohet për kapjen e tyre.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1