Tiranë. Zbardhet ngjarja e ndodhur më datë 17.07.2017, ku mbeti i plagosur pronari i një argjendarie.

Tiranë. tirane

Zbardhet ngjarja e ndodhur më datë 17.07.2017, ku mbeti i plagosur pronari i një argjendarie.

Ndalohet një shtetas i dyshuar si autor i tentativës së vjedhjes me armë në rrugën e "Dibrës".

Më datë 17.07.2017, është tentuar të vidhet me armë një argjendari në rrugën e Dibrës, ku autori ka plagosur me armë zjarri, pronarin e saj, shtetasin V. K., 28 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë nga ana e policisë është ngritur grupi hetimor i cili ka ngritur punën për zbardhjen e ngjarjes.

Si rezultat i veprimeve të shpejta dhe profesionale të kryera është bërë e mundur zbardhja dhe domumentimi i ngjarjes.

Po si rezultat i reagimit të menjëhershëm dhe veprimeve profesionale të kryera u bë kapja dhe ndalimi si autor i dyshuar i shtetasit:

- A. N., 28 vjeç, banues në Vlorë, i dënuar më parë për veprat penale të "Vjedhjes", "Kundërshtimi punonjësit të rendit publik" dhe "Moskallzim krimi".

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, në ngarkim të tij, për veprën penale "Vjedhje me armë" dhe "Plagosje e rëndë me dashje", parshikuar nga neni 140 dhe 88 i Kodit Penal.

Arkiva

Dhjetor 2017
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...