Lajmet e Fundit te Kufiri & Migracioni

Sekuestrohen 79 kilogram lëndë narkotike canabis sativa

Sekuestrohen 79 kilogram lëndë narkotike canabis sativa

 

Me date 15.03.2013, strukturat Sektorit Kundër Krimit Organizuar pran Drejtorisë Policisë Qarkut Shkodër, bene te mundur arrestimin ne flagrance te shtetasit Mark Ndue Dakaj i moshës 50 vjeç, lindur dhe banues ne fshatin  Omaraj  komuna Gruemire M.Madhe.

Arrestimi ne flagrance i këtij shtetasi është bere pasi gjate kontrollit te ushtruar ne banesën e tij, iu gjet dhe sekuestrua ne cilësinë  e provës materiale, një sasi prej 79 kg lende narkotike e dyshuar si kanabis sativa, te cilën e mbante te fshehur ne një grope, ne oborrin e banesës se tij.

Arrestimi i këtij shtetasi u be për veprën penale « Prodhim dhe shitje te lendeve narkotike » parashikuar nga neni 283 te Kodit Penal

Materialet, i janë kaluar për ndjekje te mëtejshme Prokurorisë se  Rrethit Gjyqësor Shkodër.

Drejtoria e Policisë se Qarkut  Shkodër

Arkiva

Qershor 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30