Rinas - Ekstradohet nga Greqia një shtetas i dënuar me 5 vjet burg

RinasInterpol-logo

Ekstradohet nga Greqia një shtetas i dënuar me 5 vjet burg

Nga Specialistët e Z.Q.K Interpol Tirana u bë ekstradimi i shtetasit të shpallur në kërkim ndërkomëtar:

Spiro Pando, 30 vjeç, banues në Kuçovë.

Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me 5 vjet burg për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotike", kryer në bashkëpunim.

Përmbledhje e ngjarjes së ndodhur:

Në muajin Gusht të vitit 2013 është ushtruar kontroll në banesën e shtetasit Spiro Pando, ku janë gjetur një sasi lëndë narkotike Heroinë dhe Cannabis Sattiva si dhe një armë zjarri automatik.

Arkiva

Korrik 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4