Policia e Shtetit. Vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve.

Policia e Shtetit. Vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve.(per video kliko mbi link) 02armet1

Gjatë 24 orëve të fundit janë dorëzuar në të gjithë vendin 36 armë zjarri, 1160 fishekë, 3 granata, 2 krehëra, 1 predhë topi.

Konkretisht në qarqet:
Qarku Berat
Dorëzohen në Komisariatin e Policisë Berat, 3 armë zjarri dhe 110 fishekë nga banorë të qytetit.

Qarku Fier
Gjatë 24 orëve të fundit janë dorëzuar 6 armë, 2 granata e 90 fishekë.

Qarku Kukës
Dorëzohen 3 armë zjarri, 1 granatë difensive dhe 100 fishekë, konkretisht në: Njësinë Administrative Ujmisht dhe në Njësinë Administrative Bicaj.

Qarku Lezhë
Banorët dorëzojnë vullnetarisht 4 armë zjarri dhe 200 fishekë, konkretisht në: Komisariatin e Policisë Mirditë dy banorë dorëzojnë 1 mitraloz, 1 pushkë, 1 automatik dhe 150 fishekë. Në Komisariatin e Policisë Kurbin 1 banor dorëzon 1 armë zjarri dhe 50 fishekë.

Qarku Shkodër.
Gjatë 24 orëve të fundit në Qarkun Shkodër dorëzohen nga banorët, 7 armë zjarri e 210 fishekë, konkretisht: Në Komisariatin e Policisë Shkodër dorëzohen 4 armë zjarri e 120 fishekë, në Komisariatin e Policisë Malësi e Madhe dorëzohen 3 armë e 90 fishekë.

Qarku Vlorë
Gjatë 24 orëve të fundit dorëzohen 8 armë zjarri, 350 fishekë dhe 1 predhë topi, 2 krehëra konkretisht: Në Llakatund, Kaninë, Selenicë, e Orikum janë dorëzuar 1 mitraloz i lehtë, 4 automatikë Kallashnikov, 3 pushkë, 1 predhë topi, 350 fishekë e 2 krehëra.

Qarku Tiranë
Dorëzohen në Komisariatet e Policisë 5 armë zjarri dhe 100 fishekë, konkretisht: 4 armë zjarri në Tiranë dhe 1 armë zjarri e 100 fishekë në Rrogozhinë.

Policia e Shtetit në bashkëpunim me komunitetin do të vijojë përmbushjen e nismës "Shqipëria pa armë", për grumbullimin e armëve dhe municioneve në të gjithë vendin.

Theksojmë se afati përfundimtar i dorëzimit vullnetar të armëve është data 30 e muajit Prill 2017.

Në këtë kuadër edhe një herë iu bën thirrje të gjithë atyre që disponojnë armë pa leje, t'i dorëzojnë ato brenda datës 30 Prill.

02armet2

02armet3

02armet4

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1