Interpol Tirana, ekstradohet nje shtetas shqipetar i shpallur ne kërkim ndërkombëtar.

Interpol Tirana, Nga specialistët e Interpol Tirana  u krye ekstadimi nga Brukseli/Belgjikë, drejt vendit tonë, të shtetasit shqiptar: interpol

E.M, 40 vjeç, lindur në Fier.


Shtetasi E.M, është shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor, Fier, me vendimin penal nr. 204 (62-2013-2312), datë 20.06.2013, ka dënuar me 4 vjet në burg,  për kryerjen e veprës penale të

“Prodhimit dhe mbajtes pa leje të armëve luftarake dhe municioneve”, parashikuar nga neni 278/2 të Kodit Penal.

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1