Durrës. Qëllonin me armë zjarri në ajër, arrestohen në flagrancë nga Policia

Durrësdurres 17.04.2019

Qëllonin me armë zjarri në ajër, arrestohen në flagrancë nga Policia.

Sekuestrohet një armë zjarri automatik.

Specialistët për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, falë informacionit të qytetarëve dhe reagimit në kohë, arrestuan në flagrancë shtetasit:
L.B., 21 vjeç, K.P.,19 vjeç, si dhe filloi procedimi penal për shtetasin e mitur A.K.,17 vjeç , banues në lagjen Nr.15, Durrës.

Arrestimi i tyre u bë pas informacioneve të marra nga qytetarët se këta shtetas në "Portoromano", ishin duke qelluar me armë zjarri në ajër .

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit automatik.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Durrës për veprën penale " Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit".

Arkiva

Gusht 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1