Lajmet e Fundit te Kufiri & Migracioni

Kakavijë. Tjetër Operacion Kundër Klandestinëve. Bllokohen 41 shtetas nga Siria. (2)

5kakavije2Më datën 31.12.2014, rreth orës 03.00, të mëngjesit, njësiti i Policisë Kufitare që kryen patrullim në kufirin jeshil, poshtë fshatit Peshkëpi e Glinë, kanë bërë bllokimin e 41 shtetasve  nga Siria.

Ndër ta kishte edhe katër gra e tre fëmijë.

Klandestinët kishin hyrë ilegalisht nëpërmjet kufirit jeshil me shtetin grek gjatë orëve të mbrëmjes, me destinacion Malin e Zi.

Klandestinët janë shoqëruar në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë, ku janë trajtuar me ushqim dhe janë sistemuar në ambiente me ngrohje.

Ndërkohë ka vijuar puna nga Specialistët e Sektorit të Migracionit në Drejtorinë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin Gjirokastër për rikthimin vullnetar të tyre.

Arkiva

Qershor 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30