Lajmet e Fundit te Kufiri & Migracioni

Rinas, riatdhesohen 70 shtetas, të cilët kanë shkelur rregullat e qëndrimit në vendet e hapësirës Shengen dhe Britaninë e Madhe (2)

30rinas1mDitën e sotme, në Aeroportin "Nënë Tereza", në Rinas, nëpërmjet dy fluturimeve riatdhesimi të përbashkëta charter, fluturime këto të organizuara nga Britania e Madhe dhe Franca, janë kthyer në vendin tonë, 70 shtetas shqiptarë, të cilët kanë shkelur rregullat e qëndrimit në Zonën Shengen, si dhe kanë hyrë dhe kanë qëndruar në mënyrë të paligjshme në Britaninë e Madhe.

Ky operacion riatdhesimi, u zhvillua nga Ministria e Brendshme e Britanisë së Madhe në bashkëpunim me Francën. Në bordet e dy avionëve të cilët transportuan shtetasit e riatdhesuar, kishte në përbërje të eskortës edhe mjekë e psikologë.


15 prej shtetasve deportivë janë kthyer nga Franca, ndërsa 55 persona të tjerë, janë kthyer nga Britania e Madhe.


Të gjithë shtetasve të cilët janë kthyer ditën e sotme, u ndalohet për një periudhë kohore 5 vjecare, e drejta për të udhëtuar drejt vendeve të hapësirës Shengen si dhe në Britaninë e Madhe.

Video : https://www.youtube.com/watch?v=8MryyZXHe24&list=PLQZcSVvLgZPWZZtnIGtaz1kQrgvsIs6-w&index=1

30rinas2

30rinas3

30rinas4

 

Arkiva

Gusht 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1