Lajmet e Fundit te Kufiri & Migracioni

Kakavijë. Tjetër Operacion Kundër Klandestinëve. Bllokohen 41 shtetas nga Siria. (2)

5kakavije2Më datën 31.12.2014, rreth orës 03.00, të mëngjesit, njësiti i Policisë Kufitare që kryen patrullim në kufirin jeshil, poshtë fshatit Peshkëpi e Glinë, kanë bërë bllokimin e 41 shtetasve  nga Siria.

Ndër ta kishte edhe katër gra e tre fëmijë.

Klandestinët kishin hyrë ilegalisht nëpërmjet kufirit jeshil me shtetin grek gjatë orëve të mbrëmjes, me destinacion Malin e Zi.

Klandestinët janë shoqëruar në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë, ku janë trajtuar me ushqim dhe janë sistemuar në ambiente me ngrohje.

Ndërkohë ka vijuar puna nga Specialistët e Sektorit të Migracionit në Drejtorinë Rajonale për Kufirin dhe Migracionin Gjirokastër për rikthimin vullnetar të tyre.

Arkiva

Gusht 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1