Shkodër, sekuestrohen 20 kg lëndë narkotike e dyshuar Marijuanë në Pikën Kufitare Muriqan.

Shkodërshkoder 08.01 1

Goditet një tjetër rast i trafikimit të lëndëve narkotike.

Sekuestrohen 20 kg lëndë narkotike e dyshuar Marijuanë në Pikën Kufitare Muriqan.

Në pranga 3 shtetas.

Shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër, në vijim të punës së tyre për goditjen e rasteve të trafikimit të lëndëve narkotike dhe në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasve:

• E.M., 57 vjeç, banues në Tiranë

• D.L., 48 vjeç, banues në Kosovë

• E.B. 34 vjeç, banues në Kosovë

Gjatë veprimeve hetimore të kryera u bë arrestimi i këtyre shtetasve, më datë 07.01.2017 pasi në Pikën Kufitare Muriqan, është ushtruar kontrolluar ndaj automjetit autobuz i linjës Kosovë-Gjermani me targë 07 183 CE, me drejtues shtetasin E.B., shoferi i dytë D.L., dhe menaxher E.M.

Gjatë kontrollit iu është kërkuar udhëtarëve që zbresin në tokë, gjithsecili me çantën e tij. Gjatë kontrollit të çantave janë gjetur dy prej tyre pa pronar, ku brënda të cilave u gjet e u bllokua në cilësinë e provës materiale 20 kg lëndë narkotike e dyshuar Mariuanë.

Materialet iu referuan Prokurorisë për Krimet e Rënda Tiranë, për veprën penale "Trafikimi i lëndëve narkotike në bashkëpunim" parashikuar nga neni 283a/2 i Kodit Penal.

shkoder 08.01 1

shkoder 08.01 2

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1