Lajmet e Fundit te Kufiri & Migracioni

Shkodër - Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim 02.04.2018

ShkodërDrejtoria Shkoder

Vijon puna nga strukturat e D. V. P. Shkodër për kapjen dhe ndalimin e personave të shpallur në kërkim.

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim

Më datë 02.04.2018, nga strukturat e Seksionit Kundër Krimeve ndaj Jetës dhe Lirisë së Personit, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, u kap dhe u ndalua shtetasi në kërkim:

E.R. 25 vjeç, banues në lagjen “Partizani” Shkodër

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër me vendim Nr.10484, datë 11.12.2015, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje”, parashikuar nga neni 88/1 i Kodit Penal.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të metejshme.

Arkiva

Mars 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31