Lajmet e Fundit te Kufiri & Migracioni

Kuçovë- Arrestohen 2 persona për veprën penale "Heqje e paligjshme e lirisë e kryer në bashkëpunim"

Kuçovëd.p.p.berat.jpg2

Nga Specialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi i shtetasve:

•K. H., 38 vjeç, banues në lagjen 11 Janari, Kuçovë.

•Ç.T., 23 vjeç, banues në Divjakë, si dhe u shpallën në kërkim shtetasit:

•A.H, 35 vjeç.
•A.P.H, 41 vjeç, të dy banues në lagjen 11 Janari, Kuçovë.

Arrestimi dhe shpallja në kërkim e shtetasve të lartpërmendur u bë pasi për rreth dy orë në mjediset e Terminalit të autobusëve në lagjen 'Tafil Skëndo', Kuçovë, për motive të dobëta i kanë hequr në mënyrë të paligjshme lirinë shtetasit E.K, 18 vjeç, banues në lagjen '11 Janari', Kuçovë.

Po punohet për kapjen e autorëve të tjerë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale "Heqje e paligjshme e lirisë e kryer në bashkëpunim" parashikuar nga neni 110/2 i Kodit Penal.

Arkiva

Mars 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31