Angazhimi i policisë

Gjatë sezoni turistik veror 2017 janë marrë masat për ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike në të gjitha zona turistike/plazhe të vendit të cilat u përballën me shtimin e madh të popullsisë, shtimin e numrit të automjeteve në qarkullim dhe dendësimin e trafikut, fluksin e madh të pushuesve vendas dhe të huaj që hyjnë për pushime në vendin tonë nga shtete të ndryshme. Më shumë

Masat për sezonin

Capture

Policia e Shtetit: "Për rritjen e sigurisë së pushuesëve"

Në të gjitha plazhet, në harkun kohor prej 16 orësh, çdo ditë janë të angazhuara 100 patrulla policie me biçikleta.

Në mbështetje të shërbimeve të rendit dhe të policisë rrugore është planifikuar edhe shërbimi i patrullës me motoçiklista. Në të gjithë vijën bregdetare janë rreth 30 patrulla të Forcës së Posaçme me motorçikleta të cilët patrullojnë akset rrugore dhe zonat turistike.

#siguriajuajprimareperne

Tiranë, sekuestrohet rreth 44 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa.

Tiranëtirane 44 kg

Sekuestrohet rreth 44 kg lëndë narkotike.

Arrestohet në flagrancë një shtetas.

Më datë 06.01.2017 Specialistët e Seksionit Kundër Narkotikëve të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Vorë, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

-R.GJ., 28 vjeç, banues në Tiranë

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë një kontrolli në automjetin tip "Opel" iu gjet një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojt Cannabis Sativa. Si dhe gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi, iu gjet një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojt Cannabis Sativa e ndarë në 13 thasë dhe qese plastmasi, e cila rezultoi me peshë totale 43 kg e 539 gr.

Në cilësinë e provës materiale, janë sekuestruar:

•Një automjeti tip "Opel"

•44 kilogram, me lënde të dyshuar narkotike të llojt Cannabis Sativa.

Materialet proceduriale iu kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”, parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.

tirane 44 kg

Arkiva

Maj 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3