Angazhimi i policisë

Gjatë sezoni turistik veror 2017 janë marrë masat për ruajtjen e rendit dhe qetësisë publike në të gjitha zona turistike/plazhe të vendit të cilat u përballën me shtimin e madh të popullsisë, shtimin e numrit të automjeteve në qarkullim dhe dendësimin e trafikut, fluksin e madh të pushuesve vendas dhe të huaj që hyjnë për pushime në vendin tonë nga shtete të ndryshme. Më shumë

Masat për sezonin

Capture

Policia e Shtetit: "Për rritjen e sigurisë së pushuesëve"

Në të gjitha plazhet, në harkun kohor prej 16 orësh, çdo ditë janë të angazhuara 100 patrulla policie me biçikleta.

Në mbështetje të shërbimeve të rendit dhe të policisë rrugore është planifikuar edhe shërbimi i patrullës me motoçiklista. Në të gjithë vijën bregdetare janë rreth 30 patrulla të Forcës së Posaçme me motorçikleta të cilët patrullojnë akset rrugore dhe zonat turistike.

#siguriajuajprimareperne

Dibër, Dorëzohen në Komisariatin e Policisë Dibër dy armë zjarri që mbaheshin pa leje.

Dibërdiber dorezim 1

Dorëzohen në Komisariatin e Policisë Dibër dy armë zjarri që mbaheshin pa leje.

Gjatë ditës së djeshme janë dorëzuar dy armë zjarri, konkretisht:

Një Kallashnikov  me dy karikatorë me fishekë.

Si dhe një Pushkë model 56.

Policia e Dibrës iu ka ardhur në ndihmë shtetasve në nevojë e atyre të pastrehë.

Po trajtohen me ushqim dhe fjetje në ambientet e  Komisariatit të Policisë Dibër.

Të gjithë inspektorët e policisë janë të shpërndarë në zonat që mbulojnë ku mbajnë kontakte të vazhdueshme me kryetarët e fshatrave dhe Administratorët e Njësive Administrative në të gjithë qarkun Dibër.

Policia Rrugore e mbështetur edhe nga Patrullat e Përgjithshme janë prezent në akset kryesore nacionale dhe akset që lidhen me njësitë administrative duke monitoruar lëvizjen e automjeteve si dhe për t'ju ardhur në ndihmë shtetasëve në nevojë si pasojë e borës dhe akullit.

Policia e Qarkut Dibër këshillon që të evitohen lëvizjet në akset rrugore të disa njësive Administrative ku prezenca e borës dhe e akullit është më e shtuar.

Për probleme emergjence  banorët të telefonojnë në numrin 129 dhe Policia do t'ju vijë menjëherë në ndihmë.

diber dorezim 1

diber dorezim 2

diber dorezim 3

Arkiva

Qershor 2018
He Ma Me En Pr Sh Di
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1