Lajmet e Fundit te Kufiri & Migracioni

Morinë-Kukës. Kapen dhe ndalohen dy shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar (2)

2drejtoria2Në Pikën e kalimit Kufitar  Morinë, në hyrje, nga ana e shërbimeve të Policisë Kufitare Morinë, gjatë përpunimit të dokumentacionit të shtetasve për në hyrje në Shqipëri, u kap shtetasi kosovar Ferid Toska, vjeç 48, banues në Pejë, pasi ky shtetas, ishte i shpallur  në kërkim ndërkombëtar, nga organet e Drejtësisë Italiane, për veprat penale “Vjedhje me dhunë “ dhe “Pjesëmarrje në organizatë kriminale”.

Po në Pikën e kalimit Kufitar  Morinë, në hyrje, nga ana e shrëbimeve të Policisë Kufitare Morinë, gjatë përpunimit të dokumentacionit të shtetasve për në hyrje në Shqipëri, u kap shtetasi në kërkim ndërkombëtar, Skënder Driza, vjeç 45, banues në Shijak, pasi Gjykata Italiane, ka lëshuar urdhrin e arrestit nr. 157/05 RMC, datë 02.11.2005, dhe e ka dënuar me 20 vjet burg, për “Shfrytëzim prostitucioni” e  “Bashkëpunim në organizatë kriminale”. Nenet 416 e 600 të Kodit Penal Italian.

Arkiva

Gusht 2019
He Ma Me En Pr Sh Di
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1