Kapet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, 29.05.2014

Kapet një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, 29.05.2014

Më datën 29.05.2014, si rezultat i një operacioni të mirëorganizuar të Sektorit Kundër Krimit të Organizuar dhe Narkotikve, në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Lezhë, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Kurbin, në fshatin Alk, të Rrethit Kurbin, u bë e mundurarrestimi i shtetasittë shpallur në kërkim ndërkombëtar:

Artan Hutbi Nexhipaj (Nexhipi), vjeç 36, lindur dhe banues në fshatin Alk, Kurbin.

Arrestimi i tij u bë pasi Gjykata e Bergamos, Itali, me vendimin Nr.1/2003 R.G.N.R.10692, datë 28.03.2003, e ka dënuar me 17 vjet burgim për veprat penale të “Shfrytëzim prostitucioni”, ”Skllavërim” dhe “Emigracion ilegal”.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarë, më datë 21.05.2014, nga Interpol Tirana.

Arrestimi i përkohshëm i tij  u bë me qëllim ekstradimi, në shtetin Italian.

Materialet i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqsorë Kurbin.

Arkiva

Tetor 2016
He Ma Me En Pr Sh Di
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Fushata Sensibilizuese

Video te tjera ...