Krujë – Evidentohet dhe goditet një rast i aktivitetit të kundërligjshëm të lojërave të fatit

Evidentohet dhe goditet një rast i aktivitetit të kundërligjshëm të lojërave të fatit.
Arrestohet dhe ndëshkohet me masë administrative 1.000.000 lekë, pronari i lokalit që u konstatua duke ushtruar aktivitetin pas orarit të përcaktuar për mbyllje.
Sekuestrohen 1 tavolinë pokeri, 1 aparat celular me programet e basteve online dhe një sasi vlere monetare.
Si rezultat i kontrolleve të shtuara për ndëshkimin e atyre personave që ushtrojnë aktivitetin e kundërligjshëm të lojërave të fatit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Krujë kanë konstatuar se në lokalin e shtetasit E. M., në Bubq, Krujë, ushtrohej aktiviteti i kundërligjshëm i lojërave të fatit.
Në përfundim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë u arrestua në flagrancë shtetasi E. M., 41 vjeç, banues në Mazhë e Vogël, Krujë, për veprën penale “Organizimi i lotarive të palejuara”. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 1 tavolinë pokeri, 1 aparat celular me programet e basteve online dhe një sasi vlere monetare.
Gjithashtu, ky shtetas u ndëshkuar nga shërbimet e Policisë, me masën administrative 1.000.000 lekë, pasi u konstatua se ushtronte aktivitetin në lokalin e tij pas orarit të përcaktuar për mbyllje.
——
Shijak – Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shijak proceduan penalisht për veprën penale “Mjekim i pakujdesshëm”, shtetasen P. K., 47 vjeçe, banuese në Durrës, me detyrë mjeke në Spitalin Rajonal Durrës.
Për këtë shtetase ka bërë kallëzim shtetasi E. M., 31 vjeç, pasi dyshohet se ka mjekuar në mënyrë të pakujdesshme vëllanë e tij, shtetasin E. M., 40 vjeç, i cili ka ndërruar jetë në banesë.
Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.
Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.