Kukës – Vihen në pranga 2 shtetas

U konfliktuan me njëri-tjetrin, për motive të dobëta, arrestohen në flagrancë nga Policia, 2 shtetas.

Njëri prej tyre goditi me automjetin e tij, automjetin e shtetasit tjetër dhe u largua nga vendi i aksidentit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kukës arrestuan në flagrancë shtetasit:

-F. C., 31 vjeç, banues në Kukës, për veprat penale “Vetëgjyqësia”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”;

-G. T., 56 vjeç, banues në Kukës, për veprat penale “Dëmtime të tjera me dashje” dhe “Drejtimi i automjetit në mënyrë të parregullt”.

Këta shtetas janë konfliktuar me njëri-tjetrin, për motive të dobëta, në qytetin e Kukësit. Më pas, shtetasi F. C. ka goditur me automjetin e tij “Seat”, automjetin tip “Benz”, që shtetasi G. T. e drejtonte në gjendje të dehur, dhe më pas është larguar nga vendi i aksidentit.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 2 automjetet.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës.