Qarku Korçë – Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen penalisht 2 të tjerë për vepra të ndryshme penale

Qarku Korçë

Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen penalisht 2 të tjerë për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec, bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale “Dhuna në familje”, të shtetasit A. T., 32 vjeç, banues në Pogradec, pasi në banesë, ky shtetas dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses së tij, shtetases E. T., 33 vjeçe.
———–
Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Kapshticë, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, gjatë përpunimit të dokumentacionit të qytetarëve, kanë konstatuar se shtetasi F. K., 21 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë, në brendësi të pasaportës së tij kishte vendosur një kartëmonedhë 20 euro, me qëllim shmangien e masës administrative, pasi kishte tejkaluar afatin e qëndrimit në Greqi.

Në përfundim të veprimeve specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik-Financiar, në DVP Korçë, filluan procedimin penal ndaj 21-vjeçarit, për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.
———–
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, filluan procedimin penal për veprën “Organizimi ose ushtrimi i veprimtarive të lojërave të fatit në kundërshtim me ligjin”, për shtetasin A. L., 32 vjeç, banues në Korçë, pasi gjatë kontrollit që shërbimet e policisë ushtruan në lagjen nr.4, Korçë, në lokalin në përdorim të tij, iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale 4 njësi kompjuterike që dyshohet se shërbenin për vendosjen e basteve sportive.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Pogradec e Korçë për veprime të mëtejshme.