Rinas – Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e falsifikimit të dokumenteve

Rinas
Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e falsifikimit të dokumenteve.
Tentuan të kalonin kufirin me dokumenta të falsifikuara, vihen në pranga 2 shtetas turq.
Shërbimet e Policisë Kufitare Rinas si rezultat i masave të shtuara për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë kaluar për verifikim të pashaportave të shtetasve turq O. C, dhe M. D, të cilët do të udhëtonin me itinerar Rinas-Genevë.
Gjatë verifikimeve, të dyja pashaportat e shtetasve të lartpërmendura kanë rezultuar të falsifikuar.
Në vijim të veprimeve, u arrestuan në flagrancë shtetasit O. C, 27 vjeç dhe M. D, 28 vjeç, për veprën penale “Falsifikimit të letërnjoftimeve, të pasaportave ose të vizave” dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.