Slideshow

Në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve të Humbur, Policia e Shtetit i bashkëngjitet fushatës sensibilizuese “Don’tBeAnEasyCatch” (mos u bëj pre e lehtë).

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve të Humbur, Policia e Shtetit i bashkëngjitet fushatës sensibilizuese "Don’tBeAnEasyCatch" (mos u bëj...
Read More
Në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve të Humbur, Policia e Shtetit i bashkëngjitet fushatës sensibilizuese “Don’tBeAnEasyCatch” (mos u bëj pre e lehtë).

Durrës – Vijon kontrolli masiv në terren, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Tentuan të kultivonin bimë narkotike, vihet në pranga 58-vjeçari dhe shpallet në kërkim djali i tij. Shërbimet e Komisariatit të...
Read More
Durrës – Vijon kontrolli masiv në terren, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Tepelenë – Zbardhet dhe dokumentohet vjedhja me thyerje në një punishte mermeri. Kapen dhe vihen në pranga 4 autorët e dyshuar të kësaj ngjarjeje.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale sendet e vjedhura, të cilat kapin një vlerë të madhe monetare. Shërbimet e Komisariatit...
Read More
Tepelenë – Zbardhet dhe dokumentohet vjedhja me thyerje në një punishte mermeri.  Kapen dhe vihen në pranga 4 autorët e dyshuar të kësaj ngjarjeje.

Kavajë – Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku mbeti i plagosur me armë zjarri 29- vjeçari M. Xh.

Vihet në pranga autori kryesor i dyshuar për plagosjen e 29-vjeçarit. Shpallen në kërkim dy bashkëpunëtorët e tij. Sekuestrohet një...
Read More
Kavajë – Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku mbeti i plagosur me armë zjarri 29- vjeçari M. Xh.

Pukë – Qëlloi me armë zjarri në ajër duke krijuar panik tek banorët, identifikohet dhe arrestohet nga Policia 23-vjeçari.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit kallashnikov. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Pukë, pas telefonatës së marrë...
Read More
Pukë – Qëlloi me armë zjarri në ajër duke krijuar panik tek banorët, identifikohet dhe arrestohet nga Policia 23-vjeçari.

Tiranë – Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 2, operacioni policor “Kombinacioni”.

Zbardhet në kohë rekord vjedhja e një shume të madhe parash në automjetin e shtetasit F. B. Identifikohen, lokalizohen dhe...
Read More
Tiranë – Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 2, operacioni policor “Kombinacioni”.

Himarë – Gjobitet një tjetër subjekt në shkelje në zonën e Drymadës, Himarë.

Aksioni nga Policia e Himarës në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombëtar të Mjedisit dhe Territorit (IKMT). Subjekti privat, një resort në...
Read More
Himarë – Gjobitet një tjetër subjekt në shkelje në zonën e Drymadës, Himarë.

Berat – Humbi jetën fëmija 4 vjeç nga kontakti me rrymën elektrike, duke luajtur në lulishten në pedonalen e qytetit të Beratit, ndalohen Drejtori i shërbimeve në Bashkinë e Beratit dhe përgjegjësi i ndriçimit në zonat urbane, si dhe procedohen në gjendje të lirë 4 elektricistët e bashkisë.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Berat, në përfundim të veprimeve të kryera në lidhje me ngjarjen...
Read More
Berat – Humbi jetën fëmija 4 vjeç nga kontakti me rrymën elektrike, duke luajtur në lulishten në pedonalen e qytetit të Beratit, ndalohen Drejtori i shërbimeve në Bashkinë e Beratit dhe përgjegjësi i ndriçimit në zonat urbane, si dhe procedohen në gjendje të lirë 4 elektricistët e bashkisë.

Himarë – Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës me shkelje.

Subjekti privat (plazh) në pronësi të shtetasit A.B., 44 vjeç, ka bërë ndërhyrje të paligjshme ndaj hapësirës bregdetare duke hedhur...
Read More
Himarë – Strukturat e Policisë Himarë në bashkëpunim me Inspektoriatin Kombetar të Mjedisit dhe Territorit, gjatë monitorimit të vijës bregdetare kanë konstatuar një subjekt privat në zonën e plazhit të Drymadës me shkelje.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu i akordon certifikatë “Për shërbime të dalluara” znj. Indra Briska, punonjëse e Agjencisë Evropiane të Rojës Kufitare dhe Bregdetare.

Gjatë mesditës së sotme, Ministri i Brendshëm Sander Lleshaj dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, me...
Read More
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu i akordon certifikatë “Për shërbime të dalluara” znj. Indra Briska, punonjëse e Agjencisë Evropiane të Rojës Kufitare dhe Bregdetare.