Tiranë – Arrestohen në flagrancë 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale

Arrestohen në flagrancë 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. B., 45 vjeç, pasi nga kontrolli fizik dhe i mjetit me të cilin ky shtetas qarkullonte, shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr. 2 gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotikë kokainë, një pjesë e së cilës ishte e ndarë në doza, gati për shitje.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

M., 25 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur ;

P., 32 vjeç, pasi ditën e djeshme duke drejtuar mjetin u përfshi në një aksident me një mjet motor me drejtues E. Ç., 27 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra, ndërroi jetë në spital.

Më datë 30.03.2021 u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasit Sh. M., 32 vjeç, për veprat penale “Kundërshtim i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Goditje për shkak të detyrës”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.